Bikestage Camp - Altea [ES] - 26.02-12.03.2022

 

Porzuć szarą zimę i wyleć z nami do słonecznej Hiszpanii! Już 26 lutego ruszamy do Calpe szlifować formę oraz ładować baterie pięknymi widokami i pyszną kawą.

 

Przygotowujesz się do sezonu startowego? A może po prostu tęsknisz za kolarstwem romantycznym i chcesz pokręcić w pięknym miejscu oraz złapać trochę kolarskiej opalenizny. Ten wyjazd jest dla Ciebie.

Jedziesz z nami? -> WYPEŁNIJ FORMULARZ

Legendarne Calpe znają wszyscy pasjonaci kolarstwa. Najlepsza baza hotelowa, mnóstwo słońca i świetne tereny przyciagają nie tylko amatorów roweru z całego świata, ale także World Tourowe ekipy, które na okolicznych trasach przygotowują się do sezonu. Można zaryzykować stwierdzenie, że na trasie spotkasz kumpla z lokalnej ustawki, ale także być może złapiesz się na koło jakiegoś prosa. Skrzyknąć wrocławską ekipę i zrobić ustawkę Bikestage? Nie ma problemu! ;)

 

 

Miejsce zgrupowania

Wracamy do znanej i lubianej Zatoki, usytuowanej pomiędzy Alteą a Calpe. W 4/5 osobowych apartamentach znajdziecie ciszę i spokój. Z okien będziecie mieć przepiękny widok na morze, a budzić Was będzie szum fal. Okolica oferuje tereny spacerowe, plaże oraz punkty widokowe i dobre restauracje. Do Calpe mamy 7 km, a Altea oddalona jest 6 km od naszego ośrodka, więc gdy będziemy chcieli zaczerpnąć miejskiego zgiełku, to czeka nas zaledwie 20 minutowa przejażdżka rowerem lub chwila autem. :)

 

Terminy

25.02 – 11.03 – dla osób lecących z Krakowa
26.02 – 12.03 – dla osób lecących z Wrocławia, Poznania, Warszawy

Przelot samolotem na lotnisko w Alicante, skąd zabieramy Was samochodem do Hotelu. Podobnie z powrotem – odwozimy na lotnisko i przelot do swojego miasta. Auto służy nam cały wyjazd. Proponowane w ramach zgrupowania połączenia to Wrocław, Kraków, Warszawa-Modlin, Poznań – Alicante realizowane przez Ryanair.
Na miejscu dostępny będzie dla nas samochód (zakupy, wóz techniczny itp.).
Rower i bagaż dostarczony zostaje na miejsce busem (do 21 lutego musi zostać dostarczony do sklepu, a do odebrania będzie od 14 marca). Możemy odebrać przed i odesłać po wyjeździe rower kurierem DHL (dodatkowy koszt 120 zł).

 

Noclegi

Spać będziemy w apartamentach składających się z dwóch sypialni oraz salonu i odrębnej, w pełni wyposażonej kuchni. Optymalne dla 4 osób, ale w zgranej 5 osobowej ekipie również będzie komfortowo (i taniej ;)). Każdy apartament posiada taras, z którego będziemy mieli piękny widok na morze - idealne miejsce, żeby po rowerze zjeść po treningową pastę, popić dobrym, lekkim hiszpańskim winem i podyskutować o przejechanej trasie. Obiekt oferuje też rekreacyjny basen. Z doświadczenia wiemy, że woda będzie raczej na tzw. recovery, czyli chłodna. :)

 

 

 

 

Wyżywienie

Stawiamy na przygotowywanie posiłków we własnym zakresie. Pozwoli to na pełną swobodę jeśli chodzi o godziny powrotu z roweru i uniezależni nas od godzin wydawania posiłków w hotelowej restauracji. Chętnie podzielimy się doświadczeniem w przygotowywaniu jedzenia, dbania o odpowiedni bilans kaloryczny i dobór właściwych składników odżywczych w zależności od tego czy jesteśmy przed, czy po treningu. W okolicy jest kilka restauracji, w których będzie można spróbować lokalnej kuchni, a bliskość portu powoduje, że świeża rybka i owoce morza będą na wyciągnięcie ręki. Zadbamy też o odpowiednią suplementację i chętnie przygotujemy treningowe pakiety odżywek marek takich jak Inkospor czy Named Sport, oczywiście w specjalnej cenie. ;)

 

Trasy

Rejon Calpe jest najbardziej znany wśród kolarzy. Nie bez przyczyny jest bazą treningową zawodowych ekip. Wielu już doświadczyło tego we własnych nogach, inni na pewno słyszeli czy widzieli w Eurosporcie, oglądając Vueltę. Różnorodność tras pozwala na dopasowanie ich do każdego rodzaju treningu. Zarówno płaskie odcinki jak i podjazdy sięgające powyżej 1000 m n.p.m. Podkreślić warto wysoką jakość asfaltów i mały ruch samochodów, których w tym okresie jest pewnie mniej niż rowerzystów:). Długość planowanych tras to szeroki przedział 50-150 km, a czasowo od 2 do 5/6h jazdy. Coffe ride’y obowiązkowe! :)

 

 

 

 

Rowery

Z racji planowanych treningów zalecam zabranie roweru szosowego. Dla chętnych oferujemy 50% rabatu na dwa przeglądy całkowite przed i po zgrupowaniu!

Ubezpieczenie

Rower i bagaż na czas transportu z Polski i z powrotem jest ubezpieczony. Każdy uczestnik powinien posiadać własne ubezpieczenie KL i NNW, warto pomyśleć również o OC. Dla chętnych będzie możliwość wykupienia grupowego ubezpieczenia.

 

Pogoda – Hiszpańska:)

Z portalu weatherunderground wklejamy pogodę z wcześniejszych lat w tym okresie.

Różne dane podają średnią w granicy 18-28 stopnie, ok. 2-4 dni deszczowe w miesiącu marcu. Wschód około 7, zachód słońca po 19:00.

 

 

 

 

Treningi

Uczestnicy otrzymają plany tras ułożone pod specyfikę treningów na zgrupowaniu. Na miejscu będziemy konsultować odbyte treningi jak również sposób odżywiania i inne aspekty dotyczące kolarstwa. Treningi kolarskie jako główna część odbywać będą się w odpowiednio dobranych grupach, w zależności od specyfiki treningu.
Dzień zaczynać będziemy od przebieżki i strechingu na plaży. Do dyspozycji mamy również różne przyrządy do ćwiczeń: rollery, bosu, taśmy itp. Całość konsultuję i układam z fizjoterapeutami z Silesia Sport Theraphy Center z Wrocławia. Dzięki nim będziemy mieli również sprzęt służący regeneracji – nogawki kompresyjne Recovery Pump oraz elektrostymulator Compex.

Opiekunem zgrupowania jest Marcin Piecuch (Bikestage/Cyclotrener) – zawodnik i trener kolarstwa z wieloletnim doświadczeniem. Wspierać go będą; Filip Bagiński – zwolennik kolarstwa romantyczno – gastronomicznego, który podobno kiedyś miał coś pod nogą oraz Cezary Pastucha – piórko, łykające każdy podjazd bez zmęczenia, głodny kolarskiego rozwoju.

 

Koszt wyjazdu (26.02-12.03.2020)

- 2250 zł/4 osoby w apartamencie.
- 2050 zł/5 osób w apartamencie.
Krótszy pobyt – cena ustalana indywidualnie

Koszt pokrywa

Zakwaterowanie (14 noclegów)
Transport lotnisko-hotel-lotnisko (Alicante)
Przewóz roweru, bagażu z i do Polski (Wrocław)
Zorganizowane treningi grupowe
Opiekę trenera, konsultacje

Cena nie zawiera przelotu i wyżywienia.

 

Ewentualne dopłaty

Ubezpieczenie,
Odebranie i wysłanie roweru
Promocyjny pakiet odżywek i suplementów
Zużyte części serwisowe
Informacje: Marcin Piecuch +48 602 682 118

Jedziesz z nami? -> WYPEŁNIJ FORMULARZ

Zobacz jak wyglądał nasz wyjazd w 2019 roku w obiektywie Szymona Krzaka.