CUBE

list W: Nasze marki

Wiodącą marką w ofercie internetowego sklepu rowerowego Bikestage.pl, jest Cube.

Cube bikes to marka niemiecka i jest obecna na rynku od 1993 roku. Rowery marki Cube można spotkać na całym świecie – sieć dystrybucji obejmuje aż 60 krajów.

Oferta

Mnogość modeli, kolorów, typów ramy pozwala na dobranie roweru dla każdego przyszłego rowerzysty – niezależnie czy rower ma służyć jako środek lokomocji z domu do pracy, poprawie zdrowia, rywalizacji w wyścigach kolarskich czy odkrywaniu nowych szlaków.

Oferta rowerów Cube to niemalże 300 modeli, w tym przeszło 60 modeli rowerów elektrycznych!

 • Potrzebujesz roweru górskiego do rekreacyjnego użytkowania? Wybierz któryś z rowerów Cube AIM, Access lub Attention
 • Szukasz lekkiego roweru MTB, którym wystartujesz w maratonach, wyścigach cross country? Zwróć uwagę na rowery Cube Reaction oraz Reaction C:62
 • Jeżeli nie uznajesz kompromisów, to rowery z serii Elite C:62 oraz Elite C:68X są zdecydowanie dla Ciebie!
 • Chcesz przemierzać leśne ścieżki jak najszybciej? Będziesz potrzebował do tego roweru z pełnym zawieszeniem, a odpowiedzą na to są rowery z serii AMS – AMS One11 C:68X oraz AMS Zero99 C:68X
 • Gdy prędkość to za mało, a teren jest bardziej wymagający, to najnowsze rowery fullsuspension Cube Stereo One22, One44, One55 oraz One77 dadzą Ci możliwość na poskromienie każdego singletracka czy górskiego szlaku.
 • Nie lubisz błota, tylko pęd powietrza który wpada przez otwory wentylacyjne kasku? To koniecznie wybierz szosowy rower Cube Agree C:62
 • Komfortowy rower szosowy w przystępnej cenie? Nie znajdziesz nic lepszego od Cube Attain!
 • Drugi biegun, to niesamowicie lekkie i aerodynamiczne rowery szosowe Cube Litening AIR C:68X oraz Litening aero C:68X
 • Czym było by życie bez pięknych przygód i chęci odkrywania Świata?! Najlepiej robić to siedząc na rowerze gravelowym Cube Nuarod lub carbonowym Nuroad C:62
 • Jeżeli jednak jesteś przekonany, że nie ma lepszego roweru do turystyki niż solidny trekking, to wybierz w pełni wyposażonego Cube’a Kathmandu, Touring lub w nietuzinkowym malowaniu - Cube Travel. Gdybyś jednak potrzebował roweru bez całego wyposażenia, to odpowiedzią są rowery Cube Nature.

Rowery elektryczne

Postęp technologiczny, eko-mobilność, chęć przemieszczania się w najdogodniejszy sposób, to wszystko przekłada się na rozwój całego segmentu rowerów hybrydowych e-bike.

Rowery elektryczne Cube Hybrid, wyposażone w najnowocześniejsze napędy Bosch Smart System są odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

 • Dbałość o detale oraz ergonomia użytkowania to zdecydowanie mocne strony każdego roweru z serii Reaction Hybrid, Kathamdnu Hybrid, Tourung Hybrid, Nuride Hybrid.
 • Doskonała aplikacja napędu, komfort, pewność prowadzenia, to cechy które posiadają rowery z serii Stereo Hybrid 120, 140, 160, a do tego niesamowity-sportowy wygląd znajdziesz w najnowszym Stereo Hybrid One55!
 • Rower elektryczny do zadań specjalnych? Cube Cargo Hybrid czy Cube Trike Hybrid to e-bike’i, które nie mają sobie równych jeżeli chodzi o eko-mobilność w miejskim gąszczu!

Technologia

Każdy rower Cube jest projektowany i budowany od podstaw, a następnie testowany…

Materiały stosowane do budowy ram rowerowych Cube to najwyższej jakości włókno węglowe oraz aluminium. Jednakże w procesie produkcji najważniejsza jest technologia i obróbka materiału.

Cube osiąga bardzo wysoką odporność aluminium, dzięki zastosowaniu specjalnego stopu aluminium oraz poddaniu go obróbce termicznej. Dodatkowo w precyzyjnym procesie ciągnienia surowego aluminium, producent dostosowuje grubość rur do wymaganych parametrów wytrzymałości. Na samym końcu w procesie hydroformowania osiągane są pożądane kształty rur do budowy konkretnego modelu, typu oraz rozmiaru ramy.

Lekkie ramy, budowane są ze specjalnie opracowanego włókna węglowego HPC (Super High Performance Carbon), rozwiniecie technologii o nanocząsterczki zaowocował opracowaniem Carbonu C:62, który dzięki dużej gęstości włókien oraz obecności nanocząsteczek w żywicy, jest ekstremalnie wytrzymały. Symbol C:62 oznacza, że zawartość włókna węglowego wynosi 62%.

Cube nie przestał ulepszać technologii i opracował carbon C:68X, co oznacza, że zmniejszył zawartość żywicy do 32%, dzięki czemu uzyskał jeszcze niższą masę ramy roweru. Co więcej, dzięki stosowaniu odpowiedniego włókna oraz jego specyficznych kierunków ułożenia, możliwe stało się zrezygnowanie z dodatkowo wklejanych tulei i insertów, co przełożyło się na uzyskanie bardzo lekkiej a przy tym sztywnej i wytrzymałej ramy rowerowej, jak np. w modelu Litening Air C:68X.

Test Lab

Inżynierowie Cube’a, muszą mieć pewność że zaprojektowane przez nich rowery, sprostają wyzwaniom codziennego użytkowania w różnych warunkach. Dlatego w Cube Test Lab zostały opracowane procedury testowania hamulców, rowerów górskich oraz szosowych.

Procedura testowa hamulców obejmuje aż 3000 cykli hamowania przy obciążeniu roweru masą 140kg w rozmaitych warunkach – od typowo drogowych po najwymyślniejsze dziury i przeszkody!

Testy rowerów górskich, to przede wszystkim sprawdzenie wytrzymałości główki ramy, która musi wytrzymać 50.000 cykli hamowania, skoków i rozmaitych przeszkód, żeby dany rower został wprowadzony do produkcji.

Każdy rower szosowy musi być gotowy na przeniesienie ogromnych sił przy sprincie na finishu, ale również normalnego regularnego pedałowania. W Cube Test Lab poddaje się rower regularnemu obciążeniu przez 16 godzin, następnie zwiększa siły działające na mechanizm korbowy o 25%, a rower musi wytrzymać co najmniej 10.000 cykli gwałtownych przyspieszeń!

Dbałość o detale

Nadal masz wątpliwości, czy warto wybrać markę Cube?

Zwróć uwagę, na wykończenie w pięknych matowych, perłowych i brokatowych lakierach. Każdy napis oraz logotyp jest malowany, nie uświadczysz tutaj żadnych naklejek czy półśrodków!

Detale, jak zintegrowane mocowanie stopki, bagażnika, wewnętrzne prowadzenie przewodów dopełniają całokształtu niesamowitych rowerów Cube.

ND PN WT ŚR CZ PT SB Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień